Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudziła prawie 700 tys. złotych

Data publikacji 25.01.2008

Policjanci z Pruszkowa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 40-letnią oszustkę. Beata K. prowadząc agencję bankową zdefraudowała niespełna 700.000 złotych nie rozliczając dokonywanych wpłat tylko jednego klienta. Teraz policjanci sprawdzają, czy kobieta oszukała również innych klientów.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w Pruszkowie z jednego z banków uzyskali informację, że osoba współpracująca z placówką najprawdopodobniej zdefraudowała pieniądze klientów.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Pojechali do jednej z agencji bankowych w Pruszkowie. Zatrzymali tam 40-letnią Beatę K., która jak się okazało przywłaszczyła sobie pieniądze z wpłacanych należności za ZUS i podatek VAT przez jednego z klientów w kwocie niespełna 700.000 złotych. To właśnie on powiadomił bank o nieprawidłowościach po tym jak z urzędu skarbowego otrzymał pismo o uporczywym uchylaniu się od płacenia podatku, za okres 2 lat.

Funkcjonariusze ustalili, że oszustka nie przekazywała dowodów wpłat do centrum rozliczeniowego banku a tym samym nie przekazywała przyjętych pieniędzy. Dlatego operacje nigdy nie zostały zaksięgowane. Policjanci sprawdzają, czy kobieta nie oszukała również innych klientów.

Powrót na górę strony