Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z nielegalną krajanką tytoniu

Data publikacji 03.04.2017

Policjanci wspólnie z celnikami zatrzymali 40-latka podejrzanego o popełnienie przestępstwa skarbowego. Mężczyzna wpadł, kiedy w samochodzie przewoził nielegalny tytoń. Kolejne worki z krajanką tytoniową mundurowi znaleźli przeszukując jego mieszkanie. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 60 kilogramów tytoniu. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to prawie 47 tys. złotych.

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Opolu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wspólnie z funkcjonariuszami z grupy realizacyjnej Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego na jednej z ulic w centrum miasta zatrzymali do kontroli osobowego fiata. Za kierownicą samochodu siedział 40-letni mieszkaniec Opola.

Podczas kontroli w bagażniku mundurowi znaleźli 5 worków wypełnionych krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Kolejne reklamówki z nielegalnym tytoniem funkcjonariusze znaleźli przeszukując mieszkanie mężczyzny. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 60 kilogramów nielegalnej krajanki o wartości 30 tys. złotych. Policjantom podczas przeszukania pomagał specjalnie wyszkolony pies służby celnej. To dzięki niemu w toku czynności kryminalni znaleźli również niewielkie ilości białego proszku.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania nielegalnego tytoniu. Zabezpieczony biały proszek został natomiast przesłany do dalszych badań. W przypadku potwierdzenia, że to narkotyki, 40-latek będzie się musiał liczyć również z dodatkowym zarzutem posiadania środków odurzających.

Współpracujący z policjantami funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego ustalili, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków wyniosły blisko 47 tys. złotych. Za posiadanie nielegalnego tytoniu grozi do 3 lat wiezienia i wysoka grzywna.

(KWP w Opolu / mw)

  • zabezpieczony nielegalny tytoń
  • policjanci zatrzymali auto
  • przeszukanie samochodu przy wykorzystaniu psa
  • zabezpieczony nielegalny tytoń
  • zabezpieczony nielegalny tytoń
Powrót na górę strony
Polska Policja