Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kibole odpowiedzą za atak na policjantów

Data publikacji 03.04.2017

Przed piątkowym meczem piłkarskim pomiędzy Polonią Bytom a ROW Rybnik policjanci zatrzymali 4 pseudokibiców. Dwóch z nich odpowie za atak na stróżów prawa, kolejny za wtargnięcie na płytę boiska, a ostatni za nawoływanie do agresji wobec policjantów. Trzech z nich to bytomianie w wieku od 31 do 38 lat oraz sympatyk drużyny gości w wieku 34 lat. Miejscowych pseudokibiców prokurator objął policyjnym dozorem. Zatrzymanym grozi teraz do 3 lat więzienia.

Piątkowy, 31.03.br., mecz piłkarski na stadionie przy ul. Olimpijskiej w Bytomiu pomiędzy Polonią Bytom a ROW-em Rybnik zgromadził sympatyków obu drużyn. Blisko 250 kibiców drużyny przyjezdnej pojawiło się w Bytomiu. W związku z informacjami, że wśród przyjezdnych mają znajdować się pseudokibice utożsamiający się z Górnikiem Zabrze, stróże prawa zwiększyli swoją liczebność. Do Bytomia przyjechali mundurowi z katowickiego oddziału prewencji. Policjanci przygotowali się do ewentualnej konfrontacji pseudokibiców z Bytomia oraz Zabrza. Na miejscu znajdowali się mundurowi wyposażeni w gaz oraz armatkę wodną. Przypuszczenia stróżów prawa potwierdziły się.

Jeszcze przed meczem pseudokibice z Bytomia oraz z Zabrze dążyli przed stadionem do konfrontacji siłowej. Mundurowi nie dopuścili do takiego obrotu sprawy, rozdzielając agresywne grupy. Wtedy doszło do ataku miejscowych pseudokibiców na policjantów. Wobec agresywnych kiboli, policjanci użyli armatki wodnej. Mundurowi zatrzymali dwóch bytomian oraz jednego pseudokibica drużyny przyjezdnej, który nawoływał do agresji wobec policjantów. Ponadto przed meczem pracownicy ochrony na stadionie ujęli bytomianina, który wbiegł na murawę boiska. Ponadto w trakcie drugiej połowy przyjezdni pseudokibice odpalili na trybunach 14 rac.

Czterech pseudokibiców trafiło do policyjnego aresztu. W sobotę, 01.04.br., dwóch bytomian stanęło przed prokuratorem, który objął ich policyjnym dozorem. W niedzielę, 02.04.br., prokurator zastosował policyjny dozór oraz zakaz stadionowy wobec 31-latka, który wbiegł na murawę boiska. Czwarty z zatrzymanych usłyszał zarzut oraz dobrowolnie poddał się karze. Pseudokibicom grozi do 3 lat więzienia.

Bytomscy stróże prawa analizują teraz zapis z kamer monitoringu stadionowego oraz policyjnych, które zarejestrowały atak na policjantów oraz odpalenie rac na stadionie. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony