Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany pirat drogowy

Data publikacji 03.04.2017

Policjanci z Ostrołęki pełniący służbę na drodze krajowej 61 zatrzymali do kontroli bmw jadące z prędkością ponad 180 km/h. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że kierujący nim mężczyzna jest nietrzeźwy a sąd wydał mu już zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Ostrołęckiej komendy patrolowali drogę krajową nr 61 radiowozem wyposażonym w videorejestrator. Przed miejscowością Żerań Mały policjanci zauważyli jadące z dużą prędkością bmw. Po jej zmierzeniu okazało się, że samochód porusza się 183 km/h.

Gdy funkcjonariusze zatrzymali pojazd okazało się, że 42-letni kierowca jest pod wpływem alkoholu. Wynik badania to 2,8 promila alkoholu w organizmie. Dalsze czynności wykazały, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania a sąd już wydał wobec niego zakaz kierowania pojazdami do 2022 roku.

Mężczyzna został przewieziony do ostrołęckiej komendy, gdzie odmówił poddania się ponownemu badaniu. Pobrano więc do badania krew a samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

42-letniemu mężczyźnie grozi teraz kara 2 lat więzienia.

KWP zs. w Radomiu / kp

 

  • zdjęcie samochodu w wideorejestratora

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.89 MB)

Powrót na górę strony