Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali sprzęt o wartości 150 tys. zł

Data publikacji 04.04.2017

Policjanci z Kłodzka zabezpieczyli quady, motocykle, rowery, sprzęt ogrodowy oraz elektronarzędzia o łącznej wartości blisko 150 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali też 33-letniego mężczyznę podejrzanego o związek z kradzieżami mienia na terenie Polski i Wielkiej Brytanii. Przedmioty ukryte były w garażach i pomieszczeniach gospodarczych na terenie powiatu. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku w wyniku pracy operacyjnej ustalili miejsce, w którym mogą znajdować się przedmioty pochodzące z kradzieży.

Policjanci weszli na teren posesji i w jednym z garaży użytkowanych przez 33-letniego mężczyznę ujawnili skradziony quad. Funkcjonariusze zabezpieczyli również w innych garażach i pomieszczeniach gospodarczych łącznie 5 quadów, 3 motocykle, 3 rowery, traktor ogrodniczy, silnik spalinowy do łodzi, elektronarzędzia oraz części do motocykli i inne przedmioty o łącznej wartości blisko 150 tys. zł.

Na podstawie dokonanych na chwilę obecną sprawdzeń okazało się, że dwa z zabezpieczonych quadów pochodzą z kradzieży w Zieleńcu, a motocykl i silnik do łodzi skradzione zostały w Wielkiej Brytanii.

Do wyjaśnienia w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali przebywającego na miejscu 33-letniego mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia policjanci podejrzanemu przedstawili zarzuty przestępstwa kradzieży mienia. Okazało się również, że 33-latek w przeszłości był już karany za przestępstwa narkotykowe.

Dalsze czynności prowadzone przez funkcjonariuszy polegać będą m.in. sprawdzeniu pochodzenia pozostałych przedmiotów. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają zatrzymań innych osób mających związek z kradzieżami.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów przestępstwo kradzieży mienia i paserstwa zagrożone są karą do 5, natomiast za kradzież z włamaniem sprawcy grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP we Wrocławiu / ig

  • Odzyskany przez policjantów sprzęt
  • Odzyskany przez policjantów sprzęt
  • Odzyskany przez policjantów sprzęt
  • Odzyskany przez policjantów sprzęt
  • Odzyskany przez policjantów sprzęt
  • Odzyskany przez policjantów sprzęt
Powrót na górę strony