Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ferie w kujawsko-pomorskim i w Wielkopolsce

Data publikacji 25.01.2008

Podczas zimowych ferii, które w województwie kujawsko-pomorskim rozpoczną się w tym 28 stycznia, a zakończą 9 lutego policjanci ruchu drogowego będą prowadzili działania pod kryptonimem "Bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży" ukierunkowane na kontrole autobusów i innych pojazdów przewożących dzieci i młodzież na zorganizowany wypoczynek.

W tych dniach policjanci będą sprawdzać przede wszystkim:

- stan trzeźwości kierowców,

- stan techniczny autobusów i innych pojazdów przewożących dzieci i młodzież na zorganizowany wypoczynek,

- braki w wyposażeniu tych pojazdów, w tym dotyczące urządzeń samoczynnie rejestrujących prędkość przejazdu, czas jazdy oraz postoju,

- prawidłowość oświetlenia pojazdów,

- obowiązujące w nich urządzenia gaśnicze,

Policjanci będą też zwracać uwagę na dobór bezpiecznych miejsc postoju w czasie podróży i dostosowanie przez kierowców prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. 

Funkcjonariusze apelują również do właścicieli i dyspozytorów autobusów, aby przed wyjazdem grup dzieci i młodzieży na zorganizowany wypoczynek, dokonali przeglądu technicznego pojazdów w stacjach kontroli, niezależnie od posiadania aktualnych badań.

Wzorem lat ubiegłych, na zgłoszenia organizatorów, rodziców czy opiekunów dzieci, policjanci będą kontrolowali stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców.

Skontrolowane zostaną również, pod kątem bezpieczeństwa ruchu, rejony zbiorowego wypoczynku dzieci i młodzieży, a na spotkaniach, organizowanych przez Kuratorium Oświaty, policjanci omówią z najmłodszymi uczestnikami ruchu bezpieczne zachowania na drodze. 

Policjanci ruchu drogowego monitorują trasy przejazdu autokarów z innych województw przewożących dzieci na zimowy wypoczynek, bądź też powracających z niego.

Również poznańska Policja zadba o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców miasta podczas zbliżających się ferii.

Poznańscy policjanci już po raz kolejny zadbają o to, aby ferie dzieci spędziły bezpiecznie.

Podczas dwutygodniowego wypoczynku poznańscy funkcjonariusze z Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu będą spotykać się z dziećmi w różnych miejscach w mieście. W tym czasie funkcjonariusze będą uczyć najmłodszych jak zadbać o swoje bezpieczeństwo zarówno podczas ferii, ale również na co dzień.

Już w najbliższą sobotę odbędzie się festyn w jednym z marketów. Podczas imprezy zorganizowanej przez poznańską prewencję, pod hasłem „Zimowa Strefa Bezpiecznej Zabawy” dzieci będą mogły aktywnie i pożytecznie spędzić pierwszy dzień ferii.                         

Od godziny 11:00 do 15:00 w sobotę w markecie Carrefour Poznań Franowo odbędzie się festyn dla dzieci. W tym czasie uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursach i pokazach. Na zakończenie rozdane zostaną nagrody. Do zabawy zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 7 do 15 lat.

O następnych spotkaniach policjantów z dziećmi pod hasłem „Zimowa Strefa Bezpiecznej Zabawy” będziemy informować na bieżąco.  

Powrót na górę strony