Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na podium Mistrzostw Polski Muay Thai

Data publikacji 06.04.2017

W Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Polski Muay Thai 2017. Organizatorem mistrzostw było Kaliskie Stowarzyszenie Sportów Walki Arkadia. Cała impreza odbywała się pod patronatem Ambasady Królestwa Tajlandii w Polsce oraz Polskiego Związku Muay Thai. Na drugim miejscu podium stanął Marcin Kolański z Komendy Powiatowej Policji w Turku.

Turniej poprzedziła rejestracja, ważenie i losowanie walk, na które stawiło się prawie 200 zawodników i zawodniczek z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. Nie zabrakło również przedstawicieli sekcji Muay Thai Turkowskiego Klubu Karate. Miasto Turek reprezentowali Bartłomiej Smak oraz policjant Marcin Kolański.

W sobotę (25 marca br.) od wczesnych godzin porannych rozpoczęły się walki eliminacyjne, po których wyłoniono uczestników do zmagań o tytuł Mistrza Polski w poszczególnych kategoriach. Niedzielne zmagania poprzedziła waga kontrolna, by finalnie rozpocząć wspaniałe i widowiskowe walki o tytuł Mistrza Polski. Po przebrnięciu walk eliminacyjnych, obaj reprezentanci Turka zameldowali się w finale. Bartek w kategorii do 86 kg. a Marcin do 91 kg.

Bardzo trudne zadanie na drodze po mistrzostwo czekało Bartka gdyż w finale spotkał się z doświadczonym zawodnikiem a zarazem trenerem klubu Ronin Tychy Rafałem Taborem. Doświadczenie w walce i posiadane umiejętności pozwoliły przeciwnikowi wygrać dwie pierwsze rundy. Pomimo ogromnej woli walki i zdobycia przewagi w ostatniej rundzie nie wystarczyło to Bartkowi na zdobycie tytułu mistrzowskiego i musiał zadowolić się srebrnym medalem.

Marcin Kolański, który po bardzo ciężkim pojedynku półfinałowym, w którym zmierzył się z zawodnikiem klubu Klincz Kielce Szymonem Skuzą - pewnie wygrywając wszystkie trzy rundy awansował do finału. Mimo wielkich chęci do walki kontuzja kolana jakiej doznał Marcin w półfinale nie pozwoliła mu wyjść do finału i musiał zakończyć turniej na bardzo dobrym drugim miejscu.

KWP w Poznaniu / ig

  • Mistrzostwa Polski Muay Thai
  • Mistrzostwa Polski Muay Thai
  • Mistrzostwa Polski Muay Thai
Powrót na górę strony