Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlarze narkotyków dołączyli do kolegów

Data publikacji 22.03.2006

Trzej mężczyźni podejrzani o handel narkotykami zostali zatrzymani przez policjantów z Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. Najprawdopodobniej dołączą oni do 59 wcześniej aresztowanych członków zorganizowanej zbrojnej grupy przestępczej, której likwidację policjanci rozpoczęli w 2003 r.

21 marca br. około godz. 6.00 policjanci z Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Śledczego KGP, przy udziale policjantów Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, weszli jednocześnie do dwóch mieszkań we Wrzeszczu. W jednym mieszkaniu zatrzymali dwóch braci, 26-letniego Rafała i 18-letniego Radosława M., a w drugim - 26-letniego Piotra J. Zatrzymani trudnili się rozprowadzaniem narkotyków na terenie Trójmiasta. Policjanci podczas przeszukania mieszkania, w kanapie znaleźli 451 g amfetaminy, 915 g haszyszu i ok. 3 g heroiny. Ponadto w mieszkaniu zabezpieczono wagę elektroniczną, fajki wodne, woreczki strunowe oraz narzędzia do porcjowania narkotyków. Łącznie zabezpieczono prawie 6360 porcji narkotyków, które mogły trafić na trójmiejski rynek. Ponadto zabezpieczono 24 sztuki amunicji śrutowej i kulowej do broni gładkolufowej.

To zatrzymanie jest kolejnym z serii zatrzymań członków grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami na wielką skalę. Najprawdopodobniej zatrzymani mężczyźni dołączą do 59 aresztowanych wcześniej do tej sprawy, ponieważ zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt. Do tej pory policjanci zatrzymanym przedstawili ponad 200 zarzutów, z czego 22 przestępców ma przedstawiony zarzut działania w zorganizowanej grupie zbrojnej. Zatrzymanym wczoraj mężczyznom zostanie prawdopodobnie przedstawiony zarzut wprowadzenia znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Policjanci z CBŚ już od 2003 r. prowadzą czynności przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Oto niektóre z realizacji:

- 7.11.2003 Sąd Rejonowy w Gdańsku aresztował dwóch gdańszczan zatrzymanych 4.11 przez policjantów CBŚ. Policjanci zatrzymali 53-latka, który przygotowywał narkotyki do dystrybucji i 23-latka, który przyjechał samochodem po odbiór środków odurzających. 23-latek był znanym trójmiejskim dilerem. Podczas przeszukania domku i miejsc zamieszkania zatrzymanych policjanci zabezpieczyli m.in. 4 jednostki broni palnej długiej, ok. 70 sztuk amunicji do tej broni, ok. 3500 tabletek ecstasy, ok. 1300 porcji kokainy, ok. 12.000 porcji heroiny, ok. 4000 porcji amfetaminy, kamizelkę kuloodporną, 2 prasy do formowania przygotowanych do dalszej dystrybucji narkotyków.

- 27.04.2004 dzięki własnej pracy policjanci ustalili i zatrzymali jednego z najważniejszych organizatorów dystrybucji narkotyków w naszym województwie 38-letniego Alberta C., który podejrzany był o wprowadzenie do obrotu 15 kg amfetaminy. 

-  10.05.2004 policjanci na terenie jednej z posesji w Gdyni ujawnili w specjalnie przygotowanej skrytce w ziemi znaczne ilości narkotyków, m.in.: 3 kg amfetaminy, 150 tabletek ecstasy.

- 12.07.2004 policjanci z CBŚ wspólnie z policjantami pomorskimi zatrzymali sześcioro mieszkańców Gdańska, podejrzanych o handel narkotykami. W trakcie przeszukania mieszkań zatrzymanych policjanci znaleźli ponad 100 tabletek ecstasy, ponad 500 porcji amfetaminy, wagę elektroniczną, a także broń z tłumikiem i kilkadziesiąt sztuk amunicji ostrej 5,6 mm. Jeden z zatrzymanych miał pieczątki nagłówkowe prokuratury rejonowej oraz pieczątkę imienną prokuratora.

Powrót na górę strony