Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali mężczyznę, który targnął się na swoje życie

Data publikacji 07.04.2017

Profesjonalne działanie dyżurnego i szybka reakcja policjantów zapobiegły tragedii. Mundurowi uratowali życie 25-letniemu mężczyźnie, który chciał się powiesić. Funkcjonariusze choć mieli tylko szczątkowe informacje, ustalili dokładne miejsce, gdzie przebywał i w ostatniej chwili ściągnęli mu pętlę z szyi. Mężczyzna trafił do szpitala.

Wczoraj, 06.04.br., po godzinie 23.00 do dyżurnego mrągowskiej komendy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że chce popełnić samobójstwo. Policjant próbował go uspokoić i przekonać, żeby nie robił sobie krzywdy. Niestety, mężczyzna rozłączył się i nie odbierał już telefonu.

Dyżurn, na podstawie informacji jakie udało mu się uzyskać podczas rozmowy, wysłał patrol policji na teren targowiska w Mikołajkach. Kiedy funkcjonariusze sprawdzali wskazany teren, na jednym ze stoisk zauważyli wiszącego mężczyznę. Policjanci błyskawicznie odcięli sznur, na którym wisiał, zdjęli pętlę i udrożnili mężczyźnie drogi oddechowe. Po udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej mężczyzna odzyskał przytomność. Wezwana na miejsce załoga pogotowia zabrała go do szpitala.

Niestety, około godziny 01.00 oficer dyżurny otrzymał informację, że niedoszły samobójca samowolnie opuścił teren szpitala. Chwilę później zastępca dyżurnego zauważył go przez okno, idącego chodnikiem. Mężczyzna po raz kolejny trafił do szpitala.

Funkcjonariusz ustalili, że nietrzeźwy 25-latek wieczorem targnął się na życie, bo przeżył zawód miłosny, po kłótni z partnerką.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja