Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sesja egzaminacyjna czeka ich w areszcie

Data publikacji 25.01.2008

Olsztyński sąd rejonowy zdecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch mieszkańców Giżycka, którzy są podejrzani o handel i posiadanie narkotyków. Studenci zostali zatrzymani podczas kontroli drogowej na ulicy Lubelskiej w Olsztynie. Jak się okazało, w samochodzie przewozili marihuanę i kokainę. W mieszkaniu jednego z nich policjanci zabezpieczyli także tabletki ekstazy. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Dochodziła 18.00, gdy na ulicy Lubelskiej w Olsztynie policjanci z „drogówki” zatrzymali do kontroli kierującego oplem vectra. Kierowca popełnił wykroczenie drogowe przekraczając podwójną linię ciągłą. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. Policjanci szczegółowo przeszukali wszystkie osoby oraz ich bagaże. W aucie znaleźli narkotyki. Ponadto 24-letni Mateusz K. miał przy sobie słoik, w którym było ponad 100 gram marihuany i kilka gram kokainy. Zabezpieczono także telefon komórkowy oraz pieniądze. O rok młodszy Karol K. w kieszeniach spodni ukrył marihuanę. Natomiast w torbie podróżnej policjanci zabezpieczyli ponad 50 gram „trawki” oraz kilka gram kokainy. Funkcjonariusze na tym nie poprzestali. Przeszukali także miejsca zamieszkania studentów. Na stancji Karola K. zabezpieczyli 24 tabletki ekstazy. Młodzi ludzie zostali zatrzymani.

Studenci usłyszeli już zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Mateusz K. odpowie także za handel narkotykami, a jego o rok młodszy kolega – za udzielanie środków odurzających.

Sąd rejonowy w Olsztynie przychylił się do wniosku policjantów i prokuratury i aresztował mężczyzn na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony