Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znali się tylko z widzenia

Data publikacji 25.01.2008

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 47-latce z Braniewa, która z mieszkania znajomego ukradła radiomagnetofon. Kobieta nie miała żadnych skrupułów, żeby okraść mężczyznę. Zabrała sprzęt, gdyż jego właściciela znała tylko z widzenia.

Janina G. poznała 57-letniego mieszkańca Braniewa podczas odwiedzin u wspólnych znajomych. Kilka dni temu kobieta przyszła do mieszkania mężczyzny. Właściciel dwupoziomowego lokalu był w tym czasie na piętrze i nie słyszał odwiedzin niezapowiedzianego gościa. Janina G. wykorzystując jego nieobecność, ukradła radiomagnetofon o wartości 350 złotych.

O tym, że został okradziony, mężczyzna dowiedział się po pewnym czasie. Podejrzewał, że sprawcą kradzieży był nieproszony gość, lecz nie wiedział kto nim był. Domyślał się, że może chodzić o Janinę G. o wszystkim powiadomił policjantów.

Funkcjonariusze ustalili, że magnetofon znajduje się zaledwie kilka ulic dalej, w mieszkaniu 50-letniego mężczyzny. Potwierdziły się też podejrzenia, co do sprawcy. Była nią 47-letnia Janina G., mieszkanka Braniewa. Okazało się, że kobieta przyniosła skradziony magnetofon do znajomego i sprzedała mu sprzęt za 40 złotych.

Radiomagnetofon wrócił do właściciela, a Janina G. trafiła do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchana. W chwili zatrzymania miała około 2 promili alkoholu we krwi. Za kradzież grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony