Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli narkotyki o czarnorynkowej wartości 100 tys. zł

Data publikacji 07.04.2017

Wczoraj siedleccy policjanci podczas przeszukania gospodarstwa należącego do 58-letniego mężczyzny na terenie gm. Korczew w jednym z budynków gospodarczych ujawnili plastikowe wiadro, w którym znajdował się susz marihuany. Teraz mężczyźnie do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj siedleccy policjanci realizując własne ustalenia przeprowadzili przeszukanie jednego z gospodarstw na terenie gm. Korczew. W jego trakcie w budynku gospodarczym znaleziono plastikowe wiadro wypełnione zielonym suszem roślinnym. Wygląd i specyficzny zapach suszu wskazywał, że może to być marihuana. Przeprowadzone wstępne badanie potwierdziły ten fakt. W wiaderku znajdowało się ponad 800 gramów narkotyku.

Dodatkowo policjanci znaleźli jeszcze trzy słoiki z podobną zawartością. Łącznie podczas przeszukania zabezpieczono niemal 1,4 kg marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego narkotyku to ok. 100 tys. zł.

W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 58-latka, który tłumaczył się, że marihuanę posiadał na własny użytek. W najbliższym czasie mężczyzna odpowie przed sądem za posiadanie narkotyków. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP zs. w Radomiu / ig)

Powrót na górę strony