Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali kredyty

Data publikacji 25.01.2008

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą z Głogowa zatrzymali trzy osoby, które podejrzewane są o wyłudzenia pożyczek. Jak ustalili śledczy, dwie kobiety w wieku 32 i 23 lata i 42-letni mężczyzna wyłudzili przynajmniej 11 tys. złotych na szkodę jednej z firm zajmujących się pośrednictwem finansowym i udzielaniem pożyczek gotówkowych.

Według materiałów zgromadzonych przez prowadzący sprawę policjantów, w pokrzywdzonej firmie zatrudniona była 23-letnia zatrzymana. To ona dostarczała pozostałym członkom grupy przestępczej przygotowane druki umów. Wypełniała je również wykorzystując dane osobowe, mieszkańców Głogowa, bez ich zgody, a nawet wiedzy. Dane te dostarczał 42-letni mężczyzna, właściciela małej firmy. Miał on dostęp do takich informacji z uwagi na prowadzoną działalność gospodarczą. Osoby te fałszowały następnie podpisy na umowach.

W trakcie przeszukań ich mieszkań policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt umów kredytowych. Jak się okazało, w jednym przypadku oszuści posłużyli się nawet danymi zmarłej osoby. Działając w ten sposób wyłudzili nie mniej niż 11 tys. złotych.

Trwa ustalanie rzeczywistych rozmiarów ich przestępczej działalności. Wobec całej trójki prokurator zastosował dozór policyjny. Wszystkim postawiono zarzut wyłudzania kredytów i oszustw. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony