Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Monitoring pomógł w zatrzymaniu złodziejki

Data publikacji 25.01.2008

Policjanci zatrzymali 37-letnia kobietę, która wyspecjalizowała się w okradaniu biur różnych firm i instytucji. Wykorzystując nieuwagę personelu, zabierała pozostawione na wierzchu przedmioty. Wpadła, bo moment kradzieży zarejestrowały kamery monitoringu. Teraz grozi jej do 5 lat więzienia.

Dochodziła godzina 13.00, gdy do policjantów z Piotrkowa Trybunalskiego dotarła informacja o kradzieży w jednym z pomieszczeń biurowych przy ulicy Dmowskiego. Jak ustalili funkcjonariusze, złodziej wykorzystał chwilową nieobecność pracownicy i ukradł torebkę z pieniędzmi, okularami i perfumami. 53- letnia pokrzywdzona wyceniła wartość utraconych przedmiotów na 700 złotych.

Krótko po tym zdarzeniu oficer dyżurny piotrkowskiej komendy został poinformowany o tym, że w koszu na śmieci przed jedną z restauracji została znaleziona damska torebka z dokumentami. Jak się okazało, była to własność okradzionej kobiety. Policjanci nadal szukali złodzieja. „Wywiadowcy” zabezpieczyli zapis z monitoringu. Na jego podstawie ustalili, że torebkę ukradła 37- letnia mieszkanka powiatu. Kobieta była już wcześniej karana za kradzieże. Policjanci sprawdzili miejsca, w których może przebywać podejrzewana. Zatrzymali ją w mieszkaniu znajomego. Odzyskali również skradzione przedmioty. Złodziejce grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony