Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sport – to jego pasja

Data publikacji 09.04.2017

Policjant z pasją sportową - tak można opisać podkomisarza Łukasza Pieniążka, który jest funkcjonariuszem Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Zwieńczeniem ciężkiej pracy i dużym sukcesem jest zdobycie przez niego złotego medalu i tytułu Mistrza Polski w Badmintonie.

Podkom. Łukasz Pieniążek od 10 lat jest policjantem. Pracuje w Wydziale Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Na co dzień jest instruktorem strzelania. Czas wolny od służby poświęca rozwijaniu swoich zainteresowań.     

Od najmłodszych lat jego pasją jest sport. Jako 11-latek wstąpił do Klubu Sportowego Resovia Rzeszów, gdzie trenował piłkę nożną. Rok później rozpoczął swoją przygodę z badmintonem. Został  zawodnikiem II Ligi Badmintona. Już jako nastolatek osiągał pierwsze sukcesy. Jak twierdzi dawało mu to satysfakcję oraz motywację do dalszej ciężkiej pracy.

Sportową pasją zaraził także swoją rodzinę. Jego córka ćwiczyła akrobatykę sportową i grała w badmintona. Syn natomiast uczęszcza do Szkoły Mistrzostwa Sportowego i od 4 lat trenuje piłkę nożną w rzeszowskim klubie sportowym. Żona Łukasza wspiera i motywuje rodzinę, jest ich wiernym kibicem.  

W marcu podkom. Łukasz Pieniążek wspólnie z funkcjonariuszami służb mundurowych z całego kraju, wziął udział w Mistrzostwach Polski Pracowników Służb Mundurowych w Badmintonie. Zawody zostały zorganizowane w Nowinach pod Kielcami. W zaciętej rywalizacji wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Polski w Badmintonie.

Tegoroczne zmagania były dla niego piątym startem w Mistrzostwach Polski, w których zdobył łącznie 8 medali - 2 złote, 4 srebrne, 2 brązowe.

(KWP w Rzeszowie/ ar)

Powrót na górę strony