Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akademia Młodego Drogowca

Data publikacji 09.04.2017

Policjanci po raz kolejny uczestniczyli w organizowanej przez katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Akademii Młodego Drogowca - programu edukacyjnego przeznaczonego dla najmłodszych entuzjastów drogownictwa. To kolejne niekonwencjonalne działanie, na rzecz zaznajomienia najmłodszych z tajnikami budowy dróg i mostów oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Partnerami AMD są Wydział Ruchu Drogowego KWP w Katowicach, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej.

Katowicki oddział GDDKiA po raz kolejny był gospodarzem i gościł dzieci szkolne w Laboratorium Drogowym, w ramach Akademii Młodego Drogowca. W zajęciach uczestniczyło prawie 60 uczniów klas 2 i 3 szkoły podstawowej Świętej Rodziny w Katowicach.

Policjanci ze śląskiej drogówki przeprowadzili zajęcia mające na celu utrwalenie i poszerzenie wiedzy o bezpiecznych zachowaniach, w trakcie drogi do szkoły i powrotu do domu jak również w czasie wolnym od obowiązków. Tematem przewodnim prowadzonych wykładów było bezpieczeństwo pieszych ze szczególnym zwróceniem uwagi na zalety stosowania elementów odblaskowych.

Pod nadzorem doświadczonych laborantów GDDKiA uczniowie dowiedzieli się jak i z czego zbudowana jest droga, uczestniczyli w prostych badaniach, mierzyli i ważyli próbki, a także sprawdzali wytrzymałość betonu. Za pomocą mikroskopu mogli z „bliska” zobaczyć jak wygląda asfalt, kruszywo i sól drogowa, ale też kolorowa struktura liścia.

Strażacy przedstawili symulację akcji ratowniczej, przedstawili jakie w związku z jej prowadzeniem czyhają na nich zagrożenia, jak powinno się zachować w obliczu niebezpieczeństwa pożaru i co zrobić jak już do niego dojdzie.

Dzięki Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Katowicach, każdy z uczniów mógł doświadczyć symulacji zderzenia drogowego.

Wiedza przekazana „od podszewki” w trakcie wspólnej zabawy to jeden z najlepszych sposobów na poszerzanie ich zainteresowań. Uczniowie w ten dzień byli świadkami wielu interesujących i pouczających doświadczeń. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach, a smaczny poczęstunek i prezenty dopełniły miło spędzony czas.

(KWP w Katowicach/ ar)

  • Akademia Młodego Drogowca
  • Akademia Młodego Drogowca
  • Akademia Młodego Drogowca
  • Akademia Młodego Drogowca
  • Akademia Młodego Drogowca
  • Akademia Młodego Drogowca
Powrót na górę strony