Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź ostrożny!!! Nie daj się nabrać „na wnuczka” czy „na policjanta”

Data publikacji 09.04.2017

Świeccy policjanci podejmując działania profilaktyczne oraz wychodząc na przeciw oczekiwaniom społecznym spotkają się m.in. z proboszczami lokalnych parafii, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Przekazują im apel, który zostanie odczytany podczas niedzielnej mszy. Głównym tematem są oszustwa popełniane na szkodę osób starszych oraz metody, jakimi posługują się najczęściej przestępcy tj. na wnuczka czy na policjanta.

Policjanci ze świeckiej komendy prowadzą kolejne spotkania z Seniorami w ramach prewencyjnych działań „Bezpieczny Senior”. Mimo wielu kampanii społecznych oraz akcji ukierunkowanych na bezpieczeństwo osób starszych, nadal ta grupa wiekowa pada ofiarą oszustw metodą „na wnuczka” lub „na policjanta”. Często tracąc dorobek całego życia.

Mundurowi w ramach akcji przekazują plakaty i ulotki informacyjne oraz opowiadają o sposobach działania sprawców napotkanym podczas patroli Seniorom.
Ofiarami przestępców działających metodą "na wnuczka” czy „na policjanta" padają głównie osoby starsze. Sprawcy podszywając się pod członka rodziny, bądź policjanta wyłudzają pieniądze, które często stanowią oszczędności całego życia. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych przed oszustami. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę w jaki sposób działają sprawcy oszustw i jak nie stać się ich ofiarą. Przestępcy jednak modyfikują swoje działania.

Oprócz oszustw "na wnuczka" często wykorzystywaną przez nich metodą jest tzw. kradzież „na policjanta”.  Sprawcy wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji i wyłudzają pieniądze od starszych osób.

Policjanci zwracają się z apelem, zwłaszcza do osób młodych, informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy.
We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112, jak i przekazać swoje uwagi i spostrzeżenia swojemu dzielnicowemu.

(KWP w Bydgoszczy/ ar)

  • Spotkania z seniorami
  • Spotkania z seniorami
  • Spotkania z seniorami
  • Spotkania z seniorami
  • Spotkania z seniorami
  • Spotkania z seniorami
  • Spotkania z seniorami
  • Spotkania z seniorami
  • Spotkania z seniorami
Powrót na górę strony