Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadali na stacje gazowe

Data publikacji 25.01.2008

12 lat więzienia grozi trzem zatrzymanym przez łódzkich policjantów mężczyznom. 20, 21 i 22-latek na przełomie sierpnia i września ubiegłego roku dwukrotnie napadli na stację gazu przy ul. Konstantynowskiej w Łodzi. Mężczyźni wpadli w ręce Policji w miejscach zamieszkania. Teraz odpowiedzą za swoje czyny.

Do pierwszego rozboju doszło na początku sierpnia 2007 roku wówczas we dwóch podjechali samochodem na stację i po pobiciu pracownika skradli służbowy telefon komórkowy oraz 500 złotych. Podczas drugiego napadu, do którego doszło w połowie września ubiegłego roku napastnicy działali w bardzo podobny sposób. Tym razem jednak pojawili się w trzyosobowym składzie, a ich łupem padł kolejny telefon komórkowy i 180 złotych. Jak oszacowano, podczas tych dwóch "skoków" straty sięgnęły 1200zł.

Pół roku wytężonej pracy doprowadziło policjantów do wytypowania sprawców obu napadów. Kryminalni 24 stycznia zatrzymali całą trójkę w miejscach ich zamieszkania. Podczas przeszukania mieszkań policjanci znaleźli jeden ze skradzionych telefonów komórkowych. Cała trójka jest dobrze znana funkcjonariuszom. Jeden z podejrzanych to mieszkaniec Łodzi, pozostali województwa łódzkiego. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony