Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny pseudokibic zatrzymany

Data publikacji 10.04.2017

Zatrzymany przez tyskich policjantów kolejny stadionowy chuligan, który podpalił na stadionie szaliki, usłyszał zarzut zakłócenia imprezy sportowej. 30-letni mężczyzna, decyzją prokuratora, został objęty policyjnym dozorem, w ramach którego nałożono na niego tzw. zakaz stadionowy. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Tychów zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzanego o zakłócenie porządku przed meczem piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Tychy i GKS Katowice. 30-latek jest podejrzany o zakłócenie imprezy sportowej poprzez podpalenie szalików klubu przeciwników. Jego zachowanie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu stadionowego. Analiza filmów i zdjęć pokazała, że mężczyzna maskował twarz. Pomimo tego mundurowi ustalili jego tożsamość i zebrali odpowiedni materiał dowodowy. Jest to 23. osoba zatrzymana w związku ze zdarzeniami na tyskim stadionie.

Mężczyzna stanął już przed prokuratorem, który podjął decyzję o zastosowaniu policyjnego dozoru, w ramach którego nałożono na niego również tzw. zakaz stadionowy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony