Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy pobicia 38-latka

Data publikacji 10.04.2017

Na początku stycznia br. szerokim echem w mediach odbiła się sprawa zabójstwa 21-letniego mężczyzny, do którego doszło na ulicy Miodowej w Krakowie. Chłopak został ugodzony nożem przez 38-letniego kucharza z pobliskiej restauracji, który chwilę wcześniej został pobity, uciekł do restauracji, w której pracował a następnie zamordował 21-latka, biorąc go za napastnika. Sprawca został natychmiast zatrzymany i usłyszał zarzut zabójstwa. W sprawie zatrzymano i postawiono zarzuty poplecznictwa także trzem innym osobom - pracownikom restauracji, w której pracował zabójca, a którzy pomagali mu w zacieraniu śladów przestępstwa i w trakcie wstępnych czynności prowadzonych przez policjantów ukrywali jego tożsamość. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.

Istotne w tej sprawie było ustalenie motywów działania zabójcy i tego co się działo wcześniej. W trakcie śledztwa Policja wystosowała komunikat medialny dot. poszukiwania świadków tego zdarzenia ►

Bardzo szybko zgłosili się poszukiwani oraz dodatkowi, naoczni świadkowie zdarzenia. Dzięki przekazanym przez nich informacjom ustalono dokładny przebieg zabójstwa, a także fakt, że krótko przed zdarzeniem, w tym samym miejscu późniejszy zabójca wdał się w awanturę słowną z trzema nieznanymi mężczyznami, którzy przewrócili go na ziemię, a następnie kopali i bili po całym ciele, wskutek czego doznał złamania żeber i obrażeń głowy. Po pobiciu sprawcy oddalili się (incydent ten nie zostało jednakże zgłoszony Policji pomimo faktu, że działo się to na oczach wielu osób, na jednej z głównych ulic miasta). Konsekwencją zajścia był powrót sprawcy po kilku minutach w to miejsce i dokonanie zabójstwa przypadkowego młodego mężczyzny. Zapis monitoringu zabezpieczonego do sprawy potwierdził taką wersję zdarzeń.

Policjanci wydziału dochodzeniowo–śledczego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie rozpoczęli poszukiwanie sprawców pobicia pracownika restauracji. W toku czynności operacyjnych wytypowano i ustalono ich tożsamość 5 kwietnia br. policjanci równocześnie zatrzymali wszystkich trzech podejrzewanych.

Dwaj bracia (27-latek i 26-latek) są mieszkańcami Pogórza Duchackiego natomiast ich (22-letni) kolega mieszka na Kazimierzu. Wszyscy byli uprzednio zatrzymywani i notowani za przestępstwa kryminalne. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zatrzymanym przedstawiono zarzut pobicia (art.158 KK), do którego wszyscy przyznali się i złożyli obszerne wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozory policyjne.

(KWP w Krakowie / ig)

Powrót na górę strony