Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali sprawcę wywołania fałszywych alarmów

Data publikacji 10.04.2017

Kryminalni z Suchanina zatrzymali 57-letniego mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywych alarmów w sądach. Sprawca wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zadzwonił i poinformował o podłożonych bombach, czym spowodował działanie służb ratunkowych. Na podstawie zebranych dowodów gdańszczanin usłyszał trzy zarzuty, a po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec niego dozór Policji. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

28 i 29 marca br. na numery telefoniczne gdańskich sądów zadzwonił mężczyzna i poinformował, że w budynkach sądów podłożone są bomby. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Obiekty zostały zamknięte, a policyjni pirotechnicy szczegółowo sprawdzili pomieszczenia i okolice budynków nie znajdując niebezpiecznego ładunku. W akcji brały udział również inne służby ratunkowe.

Dzięki wytężonej pracy kryminalnych z komisariatu VIII ustalono tożsamość sprawcy fałszywych alarmów. Okazał się nim 57-letni gdańszczanin. Mężczyzna został zatrzymany i w piątek doprowadzony przez funkcjonariuszy do prokuratury. Na podstawie zebranych dowodów mężczyzna usłyszał trzy zarzuty wywołania fałszywego alarmu. Ponadto prokurator po przesłuchaniu zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Za popełnione czyny 57-latkowi grozi 8 lat więzienia, może również zostać obciążony kosztami akcji ratunkowej. Mężczyzna w przeszłości był notowany za kradzieże.

KWP w Gdańsku / mg

Powrót na górę strony