Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni policjanci rozpoczynają służbę

Data publikacji 25.01.2008

Ślubowania nowoprzyjętych policjantów odbyły się dziś w Poznaniu i Kielcach. W wielkopolskim do służby wstąpiło 30 funkcjonariuszy, wśród których jest 10 kobiet. W Kielcach słowa roty powtarzało 18 funkcjonariuszy, w tym 3 kobiety.

Ślubowanie od policjantów w Poznaniu przyjął insp. Wojciech Olbryś, komendant wojewódzki Policji w obecności komendantów jednostek, gdzie nowoprzyjęci będą pełnić służbę.
Po złożeniu przysięgi, funkcjonariusze odebrali z rąk insp. Wojciecha Olbrysia pierwsze legitymacje służbowe.
Aby właściwie pełnić służbę skierowani zostaną do Szkoły Policji w Pile, gdzie spędzą najbliższe 6 miesięcy zdobywając podstawową wiedzę w zakresie pracy policjanta. Następnie absolwenci szkolenia wrócą do swych jednostek macierzystych na terenie naszego województwa.

Wielkopolska policja przypomina, że nadal trwa dobór do służby. Wszyscy chętni mogą składać wymagane dokumenty w siedzibie komendy wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Szczegółowe informacje na temat doboru można znaleźć na naszej stronie internetowej pod adresem: www.wielkopolska.policja.gov.pl lub uzyskać pod numerem telefonu (061) 8412822

Tymczasem w Kielcach odbyło się ślubowanie 18 nowoprzyjętych do służby policjantów.
Policjanci w obecności zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Kielcach młodszego inspektora Waldemara Wódkowskiego i zaproszonych gości przysięgali na sztandar „służyć wiernie Narodowi, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia". Teraz w Szkole Policji w Legionowie czeka ich prawie 7-miesięczne szkolenie. Po jego zakończeniu policjanci zostaną skierowani do służby w komendach powiatowych garnizonu świętokrzyskiego (8 osób będzie pełnić służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach, 4 osoby w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, 3 w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach i po jednej w Komendzie Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej oraz w Komendzie Powiatowej Policji w Staszowie).

W tym roku Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach planuje przyjąć do służby w swoich jednostkach 250 osób (w tym 200 osób z tzw. otwartej procedury i 50 osób po służbie kandydackiej w Oddziałach Prewencji Policji w Centrum Szkolenia Policji w Warszawie). Dodatkowo planowane są przyjęcia do służby kandydackiej – 240 osób. W ten sposób wszyscy chętni mogą w policji „odrobić” wojsko.

Świętokrzyska policja przypomina, że cały czas trwa dobór do służby. Wszyscy chętni mogą składać wymagane dokumenty w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Szczegółowe informacje na temat doboru można znaleźć na naszej stronie internetowej pod adresem: www.swietokrzyska.policja.gov.pl lub uzyskać pod numerem telefonu 041/ 349-16-51.
Powrót na górę strony