Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali samochodową „dziuplę” i zatrzymali złodzieja

Data publikacji 13.04.2017

Lubelscy policjanci zatrzymali złodzieja japońskich aut oraz zlikwidowali samochodową dziuplę. Pojazdy marki Toyota zostały skradzione z osiedlowego parkingu w Lublinie. Na trop złodzieja wpadli funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z KMP w Lublinie wspólnie z kryminalnymi z komendy wojewódzkiej. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Wołomina. Tam też odnaleźli miejsce, w którym samochody rozbierano na części. W działaniach policjanci wspierani byli przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

Do zatrzymania 39-letniego złodzieja samochodów doszło w miniony wtorek tj. 11 kwietnia br. na terenie gminy Wołomin. Policjanci ustalili, że w Lublinie dokonał on kradzieży dwóch samochodów. W listopadzie 2016 r. mężczyzna ukradł toyotę corollę zaparkowaną przy ul. Wallenroda. Na tej samej ulicy 1 kwietnia br. ukradł toyotę auris. Na jego trop wpadli funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z KMP w Lublinie wspólnie z kryminalnymi z komendy wojewódzkiej.

Tego samego dnia policjanci weszli jednocześnie na teren czterech posesji w gm. Wołomin. Na jednej z nich ujawnili tzw. dziuplę samochodową. W działaniach policjanci wspierani byli przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Funkcjonariusze zabezpieczyli części samochodowe. Mundurowi będą teraz ustalać m.in. od jakich pojazdów one pochodzą.

39-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Jak się okazało w przeszłości był karany za paserstwo. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP w Lublinie / mg

  • Zlikwidowali samochodową „dziuplę” i zatrzymali złodzieja
  • Zlikwidowali samochodową „dziuplę” i zatrzymali złodzieja
  • Zlikwidowali samochodową „dziuplę” i zatrzymali złodzieja
Powrót na górę strony