Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nie dopuścili do konfrontacji pseudokibiców

Data publikacji 18.04.2017

Policjanci zatrzymali 26 osób w związku z próbą starcia pseudokibiców w trakcie przejazdu MKS Podlasie Biała Podlaska, którzy udawali się na mecz piłki nożnej z Motorem Lublin. W tej sprawie zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza policji usłyszały trzy osoby wobec których prokurator zastosował dozór policji.

Do próby starcia grup pseudokibiców doszło w minioną sobotę, 15.04.br., tuż po godzinie 13, w miejscowości Sitno na drodze K-19. Grupa osób sympatyzująca z drużyną LKS Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski zablokowała drogę K-19 i dążyła do konfrontacji. W związku z szybką i zdecydowaną reakcją Policji do konfrontacji między pseudokibicami nie doszło. Agresja wówczas przerodziła się w stosunku do funkcjonariuszy Policji zabezpieczających przejazd. W stronę policjantów poleciały kamienie, a jeden z funkcjonariuszy doznał niegroźnych obrażeń ciała.

Policjanci w związku ze zdarzeniem zatrzymali łącznie 26 mężczyzn w wieku od 16 do 30 lat. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu radzyńskiego i parczewskiego.

Analiza zgromadzanego materiału dowodowego na chwilę obecną pozwoliła na postawienie zarzutów czynnej napaści dwóm 24-latkom, mieszkańcom powiatu radzyńskiego i jednemu 21-latkowi, również mieszkańcowi powiatu radzyńskiego. Wobec zatrzymanych prokurator zastosował dozór policji. Ponadto policjanci w toku wykonywanych czynności zabezpieczyli dwie kominiarki oraz 5 ochraniaczy na zęby.

Czynna napaść na funkcjonariusza Policji zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci nadal analizują zgromadzone materiały co może skutkować dalszymi zatrzymaniami.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony