Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny tytoń i papierosy u 50-latka

Data publikacji 18.04.2017

Prawie 114 tys. straty odnotował budżet skarbu państwa w związku z posiadaniem nielegalnych wyrobów tytoniowych przez 50-letniego mężczyznę. Tucholscy policjanci zabezpieczyli tytoń i papierosy podczas przeszukania jednej z posesji w gm. Cekcyn. Mężczyzna odpowie za posiadanie wyrobów bez akcyzy.

Tucholscy policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców gm. Cekcyn posiada wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzowych. W środę (12 kwietnia br.) mundurowi przy asyście funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej i psa przeszukali posesje jednej z miejscowości w gm. Cekcyn. W trakcie przeszukania policjanci ustalili, że część budynków, właściciel terenu wynajął swojemu 50-letniemu sąsiadowi.

To właśnie w tej części oraz miejscu zamieszkania 50-latka, funkcjonariusze znaleźli 7 worków z tytoniem o łącznej wadze ponad 100 kg oraz ok. 10 tys. szt. papierosów bez akcyzy. Funkcjonariusze oszacowali, że straty skarbu państwa na zabezpieczonym towarze z tytułu różnych podatków wyniosły blisko 114 tys. zł.

Mieszkaniec gm. Cekcyn usłyszał zarzuty za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzowych. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / ig)

Powrót na górę strony