Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie w sprawie zabójstwa na plebanii

Data publikacji 26.01.2008

Wspólne działania policjantów z województwa dolnośląskiego i lubuskiego doprowadziły do zatrzymania na terenie Niemiec 24-letniego mężczyzny podejrzewanego o udział w zabójstwie na plebanii w Ciosańcu. Został on zatrzymany na podstawie wystawionego za nim Europejskiego Nakazu Aresztowania.

W dniu wczorajszym został zatrzymany 24-latek, który najprawdopodobniej brał udział w zabójstwie na terenie parafii w Ciosańcu. Policjanci ustalili, że mężczyzna wyjechał z Polski i przebywał na terenie Niemiec. Dzięki współpracy z policjantami z KWP Wrocław i oficerem łącznikowym z Berlina lubuscy policjanci ustalili miejsce jego pobytu w Niemczech. Został on zatrzymany na podstawie wystawionego za nim Europejskiego Nakazu Aresztowania.

O roli, jaką pełnił zatrzymany w czasie zabójstwa w Ciosańcu i czy uczestniczył również w zabójstwach w Serbach będzie można jednoznacznie powiedzieć po jego przesłuchaniu w Polsce i po przeprowadzeniu badań weryfikacyjnych.

W związku z zabójstwami, jakie miały miejsce na terenie powiatu głogowskiego i województwa lubuskiego decyzją Komendanta Głównego Policji została powołana specjalna grupa dochodzeniowo-śledcza, w skład której wchodzą najlepsi policjanci z Wrocławia i Gorzowa Wielkopolskiego.

Policja w dalszym ciągu prowadzi czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tych zdarzeń.
Powrót na górę strony