Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prosto z drogi trafił do zakładu karnego

Data publikacji 19.04.2017

Policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego z Goleniowa zatrzymali pijanego kierowcę volkswagena, który złamał sądowy zakaz poruszania się pojazdami. Mężczyzna był poszukiwany trzema listami gończymi, podczas kontroli drogowej próbował uciec policjantom, znieważył ich i naruszył nietykalność cielesną.

Goleniowscy funkcjonariusze patrolując ulice miasta zauważyli kierowcę vw polo, którego styl jazdy świadczył, że może on być pod działaniem alkoholu. Na ulicy Puszkina patrol zatrzymał kierującego do kontroli. Od samego początku, mężczyzna zachowywał się nienaturalnie, był pobudzony i agresywny. Próbował wprowadzić policjantów w błąd co do swojej tożsamości i uciec z miejsca interwencji, a przy tym znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy.

Jak się okazało, 36-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa łódzkiego był poszukiwany przez organy ścigania trzema listami gończymi. Oprócz tego był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,4 promila alkoholu. Kierując samochodem złamał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązywał go do 2019 roku, a auto którym się poruszał nie posiadało aktualnego przeglądu technicznego ani obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Zanim mężczyzna trafił do zakładu karnego, usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, złamania sądowego zakazu oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Zgodnie z literą prawa za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

(KWP w Szczecinie / ig)

Powrót na górę strony