Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowe areszty dla sprawców podpaleń

Data publikacji 19.04.2017

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w związku z podpaleniami oraz innymi przestępstwami do jakich doszło na terenie powiatu średzkiego w 2016 i 2017 roku. Sprawcy odpowiedzialni są m.in. za podpalenie samochodów, altany ogrodowej oraz około 300 bali sprasowanej słomy. Straty jakie spowodowali przestępcy oszacowano na kwotę blisko 300 tys. złotych. Sąd na podstawie zgromadzonych materiałów i dowodów zastosował już wobec dwóch podejrzanych tymczasowe areszty na 3 miesiące.

Średzcy policjanci w wyniku podjętych działań operacyjnych ustalili, a następnie zatrzymali trzech mężczyzn w związku z licznymi przestępstwami, w tym podpaleniami. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym w wieku 19, 20 i 29 lat łącznie 6 zarzutów. Policjanci udowodnili im czyny, których dopuścili się w okresie od marca ubiegłego roku do kwietnia 2017 r.

Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za kradzież akumulatorów oraz podpalenia samochodów, altany ogrodowej oraz około 300 bali sprasowanej słomy. Ponadto 29-latek odpowie również za kierowanie samochodem pomimo orzeczonej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania oraz za posłużenie się podczas kontroli drogowej sfałszowanym dokumentem prawa jazdy.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy swoim przestępczym działaniem spowodowali straty w łącznej wysokości blisko 300 tys. złotych.

Wobec dwóch mężczyzn sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Obecnie policjanci wyjaśniają, czy mężczyźni mają na swoim koncie jeszcze inne tego typu czyny. Za zniszczenie cudzej rzeczy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Takiej samej karze podlega ten, kto w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony