Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozpracowali grupę zajmującą się kradzieżami samochodów i odzyskali utracone auta

Data publikacji 19.04.2017

Funkcjonariusze z powiatu wołowskiego rozpracowali grupę zajmującą się kradzieżami samochodów. W wyniku prowadzonych działań policjanci odzyskali też skradzione przez podejrzanych trzy samochody osobowe oraz lawetę do przewożenia pojazdów. Dodatkowo funkcjonariusze odzyskali fotelik dziecięcy, pochodzący z jednego ze skradzionych pojazdów. Zatrzymanym przedstawiono już zarzuty. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Funkcjonariusze służby kryminalnej z dolnobrzeskiego komisariatu Policji, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili, a następnie zatrzymali osoby podejrzane o kradzież, co najmniej trzech samochodów oraz wolno stojącej przyczepy typu laweta służącej do przewożenia pojazdów. Zatrzymani, to mieszkańcy powiatów wołowskiego i trzebnickiego, w wieku od 22 do 28 lat.

W efekcie prowadzonych czynności policjanci odzyskali skradzione pojazdy. W trakcie przeszukań u zatrzymanych zabezpieczono również elektroniczne urządzenie, którym posługiwali się sprawcy w trakcie dokonywanych kradzieży, służące do odpalania samochodów. Mundurowi odzyskali również fotelik dziecięcy pochodzący z jednego ze skradzionych pojazdów.

Odnalezione przez funkcjonariuszy pojazdy zostały już przekazane właścicielom. Zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty dotyczące włamań do pojazdów i ich kradzieży. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd.

KWP we Wrocławiu / mg

  • odzyskany przez policjantów vw
  • odzyskany przez policjantów vw
  • odzyskany przez policjantów vw
Powrót na górę strony