Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał na portalu internetowym

Data publikacji 19.04.2017

Policjanci z komisariatu na toruńskim Podgórzu zakończyli postępowanie dotyczące wyłudzeń na jednym z portali internetowych. 21-latek, za pośrednictwem Internetu wystawiał fikcyjne ogłoszenia, pobierając opłaty za towar, który nigdy nie docierał do zamawiających. Oszust usłyszał siedem zarzutów za wyłudzenia, których się dopuścił. Akt oskarżenia w tej sprawie wkrótce trafi do sądu. Teraz 21-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu policjanci z komisariatu na toruńskim Podgórzu zakończyli postępowanie dotyczące wyłudzeń na jednym z portali internetowych. Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą ustalili, że za przestępstwami stoi 21-letni mieszkaniec Małej Nieszawki. Oszust pod koniec sierpnia ubiegłego roku na popularnym portalu aukcyjnym oferował telefony komórkowe. Kilka tygodni później do jednostek policji w całym kraju zaczęli zgłaszać się pokrzywdzeni, którzy nie otrzymali zamówionych przedmiotów i nie mogli skontaktować się ze sprzedającym, ani odzyskać pieniędzy. Ofiarą oszusta padły w sumie cztery osoby  z całej Polski. Pokrzywdzeni za każdym razem tracili po kilkaset złotych.

Wnikliwa i żmudna analiza wszystkich informacji zdobytych w toku postępowania doprowadziła kryminalnych właśnie do 21-letniego mieszkańca Małej Nieszawki. Okazało się, że był to "strzał w dziesiątkę". Łącząc się z Internetem starał się być anonimowy, ale wszystkie te zabiegi nie uchroniły go przed wpadką.

Śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie zatrzymanemu w sumie siedmiu zarzutów oszustwa. Akt oskarżenia w tej sprawie wkrótce trafi do sądu. Za przestępstwa, których się dopuścił podejrzany grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony