Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany paser, odzyskane samochody

Data publikacji 20.04.2017

Policjanci wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej na terenie Warszawy i okolic. Funkcjonariusze skontrolowali kilkanaście warsztatów, komisów i prywatnych posesji. Rezultatem ich działań jest zatrzymanie mieszkańca powiatu wołomińskiego. 31-letni Piotr S. usłyszał już zarzut paserstwa. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Również skoordynowane działania policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach pozwoliły na bardzo szybkie odzyskanie skradzionego w Starowej Górze pojazdu wartego 400 tys. zł.

Funkcjonariusze stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową podczas działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej na terenie Warszawy i okolic skontrolowali kilkanaście warsztatów i komisów samochodowych oraz prywatnych posesji.

W wyniku działań zabezpieczyli pochodzącego z kradzieży peugeota 308 o wartości 90 tysięcy złotych i zatrzymali mieszkańca powiatu wołomińskiego. 31-letni Piotr S.odpowie za paserstwo.

W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli też inne pojazdy, m.in. toyotę avensis, hyundaia i30, mazdę 6 i toyotę prius oraz podzespoły samochodowe. Istnieje bowiem podejrzenie, że mogą one pochodzić z przestępstwa. Obecnie trwają badania zabezpieczonych aut i podzespołów.

Zatrzymany mężczyzna po usłyszeniu zarzutu został zwolniony. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

***

Od momentu otrzymania informacji o kradzieży pojazdu do jego odzyskania i zwrotu prawowitemu właścicielowi minęło zaledwie kilka godzin.

W godzinach porannych koluszkowscy policjanci otrzymali informację od mieszkańca Starowej Góry w gminie Rzgów, że nieznani mu sprawcy podczas snu dokonali kradzieży należącego do niego pojazdu m-ki mercedes, który pozostawił przed posesją. Z przekazanych informacji wynikało, iż pojazd z taśmy produkcyjnej zjechał w ubiegłym roku a jego wartość wynosi 400 tys. złotych. Sprawcy nie pozostawili na miejscu żadnych śladów, co dodatkowo utrudniło poszukiwanie pojazdu. Niemniej jednak po zebraniu podstawowych informacji, kryminalni rozpoczęli poszukiwanie skradzionego auta. Wykorzystując posiadaną wiedzę oraz doświadczenie zawodowe bardzo szybko natrafili na właściwy trop, który zaprowadził ich na teren sąsiedniego powiatu.

Jeszcze przed godziną 13, kryminalni dotarli do jednego z kompleksów leśnych w powiecie pabianickim, gdzie w zaroślach ujawnili skradzionego mercedesa. Pojazd po wykonaniu jego dokładnych oględzin został przekazany prawowitemu właścicielowi, który nie krył zadowolenia ze skuteczności policjantów. Aktualnie trwają działania zmierzające do zatrzymania sprawcy kradzieży wartościowego pojazdu.

(KSP, KWP w Łodzi / mw, ig)

  • zabezpieczone auta
  • zabezpieczony samochód
  • zabezpieczony samochód
  • zabezpieczony samochód
  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • Odzyskany samochód - KWP w Łodzi

Film Zatrzymany paser, odzyskany samochód

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany paser, odzyskany samochód (format flv - rozmiar 2.2 MB)

Powrót na górę strony