Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Telefonicznie udzielił pomocy 3-letniej dziewczynce

Data publikacji 20.04.2017

Profesjonalna reakcja oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach pokazuje jak ważne w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu jest opanowanie i spokój. Dzięki wskazówkom udzielonym przez policjanta rodzice 3-letniego dziecka, które najprawdopodobniej zadławiło się własną śliną, nie doszło do tragedii.

W miniony wtorek, 18.04.br., st.asp. Krzysztof Nurzyński odebrał telefon od zdenerwowanego mężczyzny, który prosił o pomoc, gdyż jak informował jego córka czymś się zadławiła. Policjant błyskawicznie zaczął instruować rozmówcę, jakie czynności ma wykonać. Spokojnie powiedział, aby trzymał dziecko głową w dół i klepał w plecy. Po chwili rozmowy ojciec poinformował dyżurnego, że 3-latka wypluła wydzielinę.

Na miejsce skierowano karetkę pogotowia, której załoga po dotarciu pod wskazany adres potwierdziła, że życiu i zdrowiu dziecka nie zagraża już niebezpieczeństwo i najprawdopodobniej wcześniej zadławiło się własną śliną.

Profesjonalne zachowanie funkcjonariusza pokazuje jak ważne w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu jest opanowanie stresu i spokój. Warte podkreślenia jest także to, że dyżurny w ostatnim czasie uczestniczył w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy w ramach specjalistycznego doskonalenia zawodowego, które KWP zs. w Radomiu prowadzi od początku roku. Koordynatorem wdrażania projektu jest Wydział Kadr KWP.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony