Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja opolskich policjantów - zabezpieczono mienie warte ponad 160 tys. zł

Data publikacji 20.04.2017

Zabezpieczone komputery, dyski zewnętrzne i sprzęt do diagnostyki samochodowej – to efekt pracy opolskich policjantów zajmujących się cyberprzestępczością. Podejrzani z powiatu głubczyckiego i prudnickiego podrobione towary wystawiali na jednym z portali internetowych. Wartość zabezpieczonego mienia to ponad 160 tys. zł.

Policjanci z Wydziału d/w z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu namierzyli na jednym z portali internetowych dwie podejrzane aukcje. Jak ustalili funkcjonariusze, oferowano na nich podrobione testery służące do diagnostyki samochodowej. Czujność śledczych wzbudziła zarówno cena produktów jak i ich wygląd.

Kryminalni szybko ustalili tożsamość wystawiających aukcję mężczyzn. Okazali się nimi 34-latek z powiatu głubczyckiego oraz 31-latek z powiatu prudnickiego. Podczas przeszukania ich mieszkań funkcjonariusze znaleźli tam podrobione testery do diagnostyki samochodowej. Oprócz tego mundurowi zabezpieczyli laptopy, dyski zewnętrzne oraz płyty CD i DVD. Policjanci podejrzewają, że znajduje się na nich nielegalne oprogramowanie. Łączna wartość zabezpieczonego mienia to ponad 160 tys. złotych.

W tej sprawie 31 i 34-latek mogą usłyszeć zarzut m.in. wprowadzania do obrotu podrobionego towaru, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Śledczy przewidują dalszy rozwój sprawy.

(KWP w Opolu / ig)

Powrót na górę strony