Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zachęcają do korzystania z nowoczesnych form kontaktu

Data publikacji 20.04.2017

Podczas obchodów swoich rejonów zamojscy dzielnicowi rozpowszechniają informacje o nowoczesnych formach kontaktu z Policją. Aplikacja "Moja komenda" to mobilna wyszukiwarka najpotrzebniejszych dla społeczeństwa informacji dotyczących policjantów pierwszego kontaktu czyli dzielnicowych. Umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Zawiera również bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to z kolei interaktywna mapa, która pozwala przekazywać Policji informacje o niebezpiecznych miejscach w okolicy.

Szybki dostęp do funkcjonariuszy jest możliwy dzięki aplikacji "Moja komenda", która powstała w ramach programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze i pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który funkcjonariusz odpowiada za dany rewir. Aplikacja umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego  w Polsce. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Wyszukiwarka dzielnicowych działa także w trybie offline - bez dostępu do Internetu.

Aplikacja "Moja komenda" zawiera również bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Uwzględnia też dodatkowe jednostki, takie jak rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Dostępna jest na telefony z Androidem i iOS. Usługa jest bezpłatna.

Informacja o tej formie kontaktu z Policją rozpowszechniana jest przez dzielnicowych podczas spotkań z mieszkańcami. W trakcie obchodu swoich rejonów funkcjonariusze rozdają ulotki i plakaty informują o zaletach korzystania z aplikacji, jak prosto i szybko ją zainstalować a także jak intuicyjne jest korzystanie z niej. Pamiętajmy, że nie jest to jedyna forma kontaktu z Policją. Funkcjonariusze propagują również korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwala przekazywać Policji informacje o niebezpiecznych miejscach i sytuacjach w okolicy. Z interaktywnej mapy skorzystać może każdy. Wystarczy wejść na stronę internetową www.zamosc.lubelska.policja.gov.pl. Zgłoszenia są anonimowe - nie trzeba podawać swoich danych. Każda informacja pojawiająca się na mapie jest zawsze weryfikowana.

Do chwili obecnej poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zamojscy policjanci otrzymali ponad 400 zgłoszeń. Najwięcej dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym nieprawidłowego parkowania i przekraczania dozwolonej prędkości. Kolejną zgłaszaną kategorią są zjawiska spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych i miejsc grupowania się młodzieży.

Przypominamy jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy potrzebie zgłaszania pilnej interwencji i natychmiastowego przyjazdu funkcjonariuszy na miejsce. Do tego celu wykorzystujemy telefony alarmowe 997 i 112.

(KWP w Lublinie / mw)

  • policjant zachęca do korzystania z nowoczesnych form kontaktu
  • policjant zachęca do korzystania z nowoczesnych form kontaktu
  • policjant zachęca do korzystania z nowoczesnych form kontaktu
Powrót na górę strony