Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP: Bezpieczeństwo obywateli to nasza wspólna sprawa

Konferencja poświęcona oczekiwaniom stołecznej policji w zakresie współpracy z Wewnętrznymi Służbami Ochrony odbyła się dziś w siedzibie Komendy Stołecznej Policji. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 35 warszawskich instytucji, których obiekty są nadzorowane przez wewnętrznych pracowników ochrony.

Gości zebranych licznie w Białej Sali Pałacu Mostowskich przywitał pełniący od dziś obowiązki Komendanta Stołecznego Policji podinsp. Jacek Kędziora.

- Jestem zaskoczony i szczęśliwy, że tyle osób przybyło na spotkanie, deklarując jednocześnie współpracę z Policją. Wzrost bezpieczeństwa obywateli to przecież nasza wspólna sprawa. W Stanach Zjednoczonych miałem okazję przyglądać się, jak służba ochrony podejmuje wspólne działania z Policją. Rozmawiają, wymieniają się informacjami, współdziałają - to wzorzec dla nas.

Wydział dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw specjalnie na to spotkanie pod okiem Naczelnika wydziału podinsp. Jacka Kubuszewskiego przygotował prezentację o dokonanych na świecie atakach terrorystycznych w ciągu ostatnich lat, sposobie działania terrorystów i metodach walki z terrorem. Na uczestnikach konferencji ogromne wrażenie wywarły krótkie filmy z tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce w Madrycie.

W dalszej części spotkania kom. Jolanta Gajewska Zastępca Naczelnika Wydziału Postępowań Administracyjnych przekazała spostrzeżenia i uwagi Policji z kontroli przeprowadzanych w instytucjach, gdzie funkcjonują Wewnętrzne Służby Ochrony.

Choć nie było wiadomo, czy nadinsp. Ryszard Siewierski, nowo powołany I Zastępca Komendanta Głównego Policji weźmie udział w spotkaniu, okazało się, że słowo generalskie nie jest puszczane na wiatr.

Witając licznie zebranych gen. Ryszard Siewierski podkreślał nawiązaną współpracę i jej znaczenie dla bezpieczeństwa ludzi. Zachęcił również do korzystania ze strony internetowej Wydziału Postępowań Administracyjnych, gdzie można znaleźć wszystkie informacje na temat działalności i funkcjonowania wydziału.

O proponowanych zmianach w zapisach Ustawy "o ochronie osób i mienia" mówiła mł. insp. Anna Lipińska-Czajkowska Naczelnik Wydziału Nadzoru nad Strażami i Formacjami Ochronnymi Biura Taktyki Zwalczania Przestępczości KGP.

Powrót na górę strony
Polska Policja