Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z nielegalnymi papierosami

Data publikacji 27.01.2008

Patrol z Giżycka skontrolował zaparkowane na poboczu audi. Kierowca samochodu zachowywał się nerwowo. Szybko wyjaśniło się, dlaczego. Na tylnym siedzeniu i w bagażniku leżały nielegalne papierosy. W sumie było ich 14 650 paczek. Mieszkaniec Suwałk naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 220 tysięcy złotych.

Wczoraj około godziny 4.00 na trasie Lipowy Dwór - Lipińskie policjanci zauważyli zaparkowane na poboczu audi. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co się stało. Po chwili podszedł do nich młody mężczyzna, jak tłumaczył, jego auto popsuło się. 25-latek zachowywał się przy tym dość nerwowo. Powody jego zdenerwowania policjanci poznali po chwili, kiedy kierowca otworzył samochód i jego bagażnik. Były tam nielegalne papierosy - w sumie 14 650 paczek, całość ładunku została zabezpieczona przez funkcjonariuszy. Dodatkowo audi miało przyczepione tablice rejestracyjne należące do innego auta. Te właściwe ukryte były pod siedzeniem samochodu.

Arkadiusz G. został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut przewożenia papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, czym naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 220 tysięcy złotych.

Jeszcze dziś prokurator zadecyduje o dalszym losie mieszkańca Suwałk. Przestępstwo, o które jest podejrzany może skutkować karą do 2 lat pozbawienia wolności i wysoką grzywną.
Powrót na górę strony