Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólna akcja służb doprowadziła do uratowania desperata

Data publikacji 21.04.2017

Kilka różnych służb ratowało 21-latka, który skoczył z mostu do rzeki. Początkowo próbowała mu pomóc trenująca na łodzi zawodniczka, ale wywróciła się i też wpadła do wody. Ostatecznie oboje wyłowili strażacy, którzy zaopiekowali się kobietą. Mężczyzna natomiast trafił na policyjną motorówkę, gdzie zajęli się nim funkcjonariusz wraz ze strażnikami rybackimi. Dzięki profesjonalnej wspólnej akcji desperat otrzymał fachową pomoc i trafił do szpitala

Wczoraj (20.04.17) około 16:15 dyżurny toruńskiej komendy odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który skoczył z mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu. Desperat, będąc już w wodzie, nagle zaczął wzywać pomocy. Policjant z zespołu prewencji na wodach i terenach przywodnych toruńskiej komendy pełnił w tym czasie na nabrzeżu Wisły służbę z dwoma strażnikami Państwowej Straży Rybackiej. Kiedy funkcjonariusz otrzymał od dyżurnego niepokojący sygnał natychmiast udał się do przystani, gdzie była policyjna łódź. Błyskawicznie uruchomił służbową motorówkę i podążył w miejsce, gdzie dryfował 21-latek. W tym czasie akcję ratunkową podjęli również strażacy.

W międzyczasie płynącego z nurtem rzeki desperata zauważyła zawodniczka trenująca na łodzi wiosłowej. Kobieta dopłynęła do tonącego, lecz kiedy chwycił on łódź ta wywróciła się razem z nią. Wtedy na dodatek tonąca łódź wsunęła się pod barkę transportową, kotwiczącą w nurcie rzeki, łamiąc kadłub.

Strażacy jako pierwsi dotarli do potrzebujących pomocy i wyciągnęli ich z wody. Dzielną wioślarką zajęcli się strażacy, natomiast 21-latek trafił do policyjnej łodzi. Był bardzo wychłodzony, ale przytomny. W trakcie transportu policjant wraz z towarzyszącymi mu strażnikami rybackim robili wszystko, by nie dopuścić do hipotermii.

Dzięki szybkiej akcji i wykorzystaniu policyjnej motorówki desperat otrzymał fachową pomoc i trafił pod opiekę lekarzy. Na szczęście nie stało mu się nic poważnego.

KWP w Bydgoszczy / kp

 

 

Powrót na górę strony