Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Cmentarna" złodziejka zatrzymana

Data publikacji 27.01.2008

Policjanci z Komisariatu V Policji w Łodzi zatrzymali 66-letnią kobietę, która okradła małżeństwo porządkujące grób na cmentarzu przy ul. Strykowskiej. Do zdarzenia doszło 25 stycznia około godziny 14.30 na cmentarzu Doły.

Do małżeństwa, które porządkowało grób podeszła obca kobieta, proponując pomoc. Para odmówiła, ale nieznajoma była bardzo natarczywa i odeszła dopiero po kilku minutach. Razem z nią zniknęło też 430 złotych z leżącej przy grobie torebki.

Małżeństwo rozpoczęło poszukiwania złodziejki – odnaleźli ją w innej części cmentarza. Złapana "na gorącym uczynku" kobieta zwróciła pieniądze i rzuciła się do ucieczki. Jednak para łodzian chciała zatrzymać sprawczynię i przekazać ją policji. Kobiecie udało się wyrwać, ale w ręce mężczyzny pozostała jej torebka z dokumentami. Z takim dowodem winy, para zgłosiła kradzież policji.

Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania kobiety. Przypuszczali, że sprytna złodziejka chcąc zatrzeć ślady swej przestępczej działalności może próbować zgłosić kradzież torebki i dokumentów. Podejrzenia "kryminalnych" potwierdziły się - około godziny 18 starsza pani przybyła na widzewski komisariat i złożyła zawiadomienie o rozboju. Według jej relacji kilka dni wcześniej została zaatakowana przez nieznanych sprawców, którzy skradli jej torebkę i dokumenty.

Gdy 66-letnia łodzianka składała fałszywe zeznania na komisariat przybyli poszukujący jej policjanci, natychmiast zatrzymali amatorkę cudzego mienia. Kobieta została rozpoznana przez pokrzywdzone małżeństwo i  skruszona przyznała się do winy.

Mieszkance Łodzi przedstawiono zarzut kradzieży, ale niewykluczone, że odpowie także za fałszywe zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Śledczy z Komisariatu V będą sprawdzać czy 66-latka nie jest sprawczynią innych dotychczas nie wykrytych kradzieży, jakie ostatnio miały miejsce na terenie nekropolii przy ul. Strykowskiej.
Powrót na górę strony