Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne ćwiczenia

Data publikacji 21.04.2017

Policjanci z woj. lubelskiego uczestniczyli w szkoleniu dla dowódców zabezpieczeń masowych i niemasowych imprez sportowych w zakresie właściwej taktyki pełnienia służby oraz ujawniania sprawców przestępstw i wykroczeń. Oprócz części teoretycznej dzisiejszy dzień był także okazją do przeprowadzenia ćwiczeń praktycznych na stadionie Arena Lublin. W szkoleniu uczestniczyli naczelnicy Wydziałów Sztabu, Prewencji, policjanci odpowiedzialni za dowodzenie działaniami zabezpieczającymi oraz funkcjonariusze OPP i NOP KWP w Lublinie.

Właściwa taktyka pełnienia służby oraz ujawniania sprawców przestępstw i wykroczeń to główny temat szkolenia, w którym uczestniczyli naczelnicy wydziałów Sztabu, Prewencji, policjanci odpowiedzialni za dowodzenie działaniami zabezpieczającymi oraz funkcjonariusze OPP i NOP KWP w Lublinie. Celem takich szkoleń jest podnoszenie wiedzy i doskonalenie umiejętności funkcjonariuszy, które przekłada się na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Lubelszczyzny. Bardzo często tematyka szkoleń dotyczy zabezpieczania imprez masowych, głównie meczy piłki nożnej.  Choć za zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie trwania takiej imprezy odpowiada organizator, to również my musimy być profesjonalnie przygotowani i gotowi do działań w razie zakłócenia ładu czy porządku publicznego.

Wczoraj odbyła się część teoretyczna, dzisiaj zaś przeprowadzono ćwiczenia na stadionie Arena Lublin, gdzie już w czerwcu będą odbywać się mecze w ramach Turnieju Finałowego "ME UEFA EURO U21 Polska 2017”.

W ćwiczeniach uczestniczyli policjanci z nieetatowego oddziału prewencji KWP w Lublinie ze stanu osobowego KMP Biała Podlaska, KPP Radzyń Podlaski, KPP Łuków, a także  policjanci Oddziału Prewencji Policji w Lublinie.

Organizacja dowodzenia pododdziałem podczas realizacji zabezpieczenia, właściwe stosowanie form taktyki specjalnej działania pododdziałów zwartych Policji w trakcie zabezpieczeń zgromadzeń publicznych, uroczystości państwowych, demonstracji, taktyki manewrowania pododdziałami podczas podjęcia działań na terenie otwartym, współdziałanie pododdziałów prewencji Policji, współdziałanie w działaniach z innymi służbami w tym służbami porządkowymi organizatora to główne założenia przeprowadzonych ćwiczeń.

Pod koniec marca tego roku przeprowadzone zostało szkolenie na poligonie na terenie powiatu łukowskiego.W ćwiczeniach brali udział policjanci z Łukowa, Białej Podlaskiej, Parczewa, Radzynia Podlaskiego i Lublina. Szkolenie odbyło się w oparciu o plan sytuacyjny przewidujący hipotetyczne sytuacje, które mogą mieć miejsce podczas zabezpieczeń meczów i imprez. Podczas takich działań najważniejsza jest perfekcja wykonywanych wariantów taktycznych, zgranie oraz zaufanie do kolegów.

KWP w Lublinie / ws

  • Policyjne ćwiczenia
  • Policyjne ćwiczenia
  • Policyjne ćwiczenia
  • Policyjne ćwiczenia
  • Policyjne ćwiczenia
Powrót na górę strony