Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Właściwe zachowania i postawy wobec zagrożeń o charakterze terrorystycznym

Data publikacji 22.04.2017

To już kolejne spotkania bolesławieckich policjantów w placówkach oświatowych w ramach dolnośląskiego programu ,,ALFA'', który ukierunkowany jest na wyrabianie właściwych zachowań i postaw wobec zagrożeń o charakterze terrorystycznym. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów w wieku od 6 do 18 lat i cieszy się dużym zainteresowaniem z ich strony.

Dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży policjanci z bolesławieckiej jednostki zorganizowali kolejne spotkania w szkołach na terenie powiatu bolesławieckiego. Tym razem w placówkach oświatowych w Gościszowie, Osłej i Trzebieniu. Funkcjonariusze rozmawiali przede wszystkim o terroryzmie. Tłumaczyli między innymi kogo należy poinformować o niebezpieczeństwie oraz jak zachować się podczas działań interweniujących służb.

W zajęciach wykorzystano materiały dydaktyczne, które zostały dostosowane do poszczególnych grup wiekowych. Na koniec policjanci przypomnieli też o ogólnych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o rozsądnym korzystaniu z internetu.

Program edukacyjno - informacyjny pn. „ALFA” opracowany został przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy współpracy z Urzędem Wojewódzkim i skierowany jest do wszystkich mieszkańców województwa dolnośląskiego.

KWP we Wrocławiu / ws

  • Właściwe zachowania i postawy wobec zagrożeń o charakterze terrorystycznym
  • Właściwe zachowania i postawy wobec zagrożeń o charakterze terrorystycznym
  • Właściwe zachowania i postawy wobec zagrożeń o charakterze terrorystycznym
Powrót na górę strony