Gratulacje dla policjantki - medalistki od Ministra Sportu i Turystyki

Puławska policjantka sierż. Danuta Woszczek otrzymała list gratulacyjny od Ministra Sportu i Turystyki. Wyrazy uznania minister Witold Bańka przekazał jej na spotkaniu, które odbyło się w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie. Uczestniczyli w nim również Podsekretarz Stanu Jan Widera, dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT Marcin Nowak oraz wiceprezydent European Master Athletics Jerzy Krauze.

W  minioną środę  w Ministerstwie Sportu i Turystyki odbyło się spotkanie z medalistami 7 Halowych Mistrzostw Świata Weteranów w Lekkiej Atletyce. W spotkaniu uczestniczyła również puławska policjantka – sierż. Danuta Woszczek.

Przypomnijmy – funkcjonariuszka  została wicemistrzynią świata w biegu na 3000 m w World Masters Athletics Championships Indoor Daegu 2017 w Korei Południowej, które odbyły się w marcu b.r.  Poza tym w biegu na 1500 m zdobyła brąz, a wraz ze swoimi koleżankami z reprezentacji, w sztafecie 4 x 200 m również sięgnęła po srebro.

Jak wyraził się minister – osiągnięty wynik jest nie tylko potwierdzeniem ogromnego talentu, umiejętności i klasy sportowej, ale przede wszystkim świadectwem siły charakteru i waleczności.

Poza naszą medalistką, w spotkaniu uczestniczyli pozostali sportowcy z reprezentacji. Oni również mieli się czym pochwalić, bowiem polska reprezentacja zdobyła 9 miejsce w klasyfikacji medalowej. W mistrzostwach uczestniczyło ponad 4 tysiące zawodników i zawodniczek z 73 krajów świata.