Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zachęcali do korzystania z aplikacji Moja Komenda

Data publikacji 22.04.2017

Parczewscy mundurowi zachęcają do korzystania z aplikacji. Zarówno dzielnicowi jak i funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Parczewie rozdawali dzisiaj materiały dotyczące działania tego programu. Dzięki tej aplikacji mieszkańcy naszego powiatu mają ułatwiony kontakt ze swoim dzielnicowym. Ponadto, program jest tak skonstruowany, że znajdując się w każdym zakątku naszego kraju w razie potrzeby bez problemu znajdziemy najbliższą jednostkę Policji wraz z mapą dojazdu.

Parczewscy mundurowi rozdają w swoich rejonach służbowych ulotki przygotowane przez MSWiA. W każdej z nich zawarte są dane kontaktowego do dzielnicowego, imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail. Zawiera ona również opis Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”. Dzięki tej bezpłatnej aplikacji każdy  może w szybki sposób znaleźć swojego dzielnicowego oraz najbliższą jednostkę Policji. Aplikacja jest niezwykle łatwa w obsłudze. Pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który policjant odpowiada za dany rewir. Dzielnicowych możemy wyszukać po wpisaniu ich imienia i nazwiska. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. „Moja Komenda” dostępna jest na telefony z Android i iOS. Usługa jest bezpłatna.

Aplikacja internetowa jaką jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od połowy września ubiegłego roku. Jest to narzędzie w rękach Policji, które pozwala społeczeństwu na przekazywanie informacji na temat różnego rodzaju zagrożeń lub groźnych i niebezpiecznych zjawisk. Wymiana informacji pomiędzy społeczeństwem a Policją polega na zaznaczeniu na mapie wybranych zagrożeń. Poprzez KMZB możemy zgłosić przestępstwa i wykroczenia uciążliwe społecznie, jak chociażby spożywanie alkoholu w miejscach niedozwowolonych, używanie środków odurzających, gromadzenie się młodzieży czy też dzikie wysypiska śmieci. Możemy też przekazywać informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym lub zauważone uchybienia w organizacji ruchu lub niewłaściwej infrastruktury drogowej. Ważne jest to, że każdy ma możliwość aktualizacji informacji na mapie.  Stwierdzone bądź zauważone zjawisko, można zgłosić poprzez zaznaczenie miejsca na mapie, jednocześnie wskazując gdzie ono występuje. W momencie naniesienia takiego punktu Policja je zweryfikuje i wprowadzi na mapę.

Na terenie działania KPP w Parczewie od początku istnienia KMZB odnotowano 265 zgłoszenia. 135 zgłoszeń jakie nanieśli mieszkańcy naszego powiatu zostały potwierdzone. Były to miejsca gdzie dochodzi do spożywania alkoholu oraz gdzie kierujący pojazdami przekraczają dozwoloną prędkość.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu. Należy pamiętać, że „Mapa” nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z tel. alarmowych 112, 997.

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

KWP w Lublinie / ws

 

Powrót na górę strony