Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca uciekał tirem

Data publikacji 27.01.2008

Przez 8 kilometrów trwał pościg funkcjonariuszy za uciekającym kierowcą samochodu ciężarowego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało kierowca był w stanie nietrzeźwości mając ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego, prowadzili działania na autostradzie
A-4 w okolicach Bolesławca. W pewnym momencie zauważyli samochód ciężarowy marki Scania, którego sposób jazdy wzbudził ich podejrzenia. Funkcjonariusze dali kierowcy wyraźny sygnał do zatrzymania pojazdu na
parkingu. Kierowca początkowo zwolnił i wjechał na parking, jednak za chwilę chcąc uniknąć kontroli drogowej przyspieszył i rozpoczął ucieczkę w kierunku miejscowości Olszyna.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli pościg, w trakcie którego wielokrotnie dawali sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania. Kierujący autem nie reagował. Dopiero po przejechaniu 8 kilometrów kierowca zorientował się, że nie ma szans i zatrzymał się.

Okazało się, że tirem kieruje 43-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Już na początku kontroli funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Jak ustali policjanci kierowca jechał z Wałbrzycha do Zgorzelca.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Powrót na górę strony