Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16-latek miał przy sobie 580 tabletek ecstasy

Data publikacji 27.01.2008

Policjanci z Kutna zatrzymali 16-latka, który próbował ukryć przed kontrolą torebkę z tabletkami ecstasy. Podczas kontroli samochodu, którym podróżował razem z 20-letnim kolegą, zabezpieczono 580 tabletek tego narkotyku. Starszemu z zatrzymanych grozi do 3 lat więzienia, sprawę młodszego rozpatrzy Sąd Rodzinny i Nieletnich.

25 stycznia około godziny 19.25 w okolicy dworca kolejowego w Kutnie policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki BMW na belgijskich tablicach rejestracyjnych. W samochodzie siedzieli dwaj młodzi mężczyźni, którzy początkowo nie chcieli wysiąść z pojazdu. Po kilku minutach młodzieńcy – mieszkańcy Gostynina w woj. mazowieckim opuścili samochód. Policjanci zauważyli, że młodszy z nich – 16-latek wysiadając z auta wyrzucił pod samochód swoją czapkę.

W czapce policjanci znaleźli torebkę z tabletkami ecstasy. Kolejne narkotyki odnaleźli na siedzeniu samochodu. Łącznie zabezpieczono 580 sztuk odurzających tabletek.

Ponadto starszy z mężczyzn – 20-latek posiadał przy sobie 0,27 grama amfetaminy, a badanie narkotesterem potwierdziło, że znajduje się pod działaniem narkotyków.

Mieszkańcy Mazowsza zostali zatrzymani. 16-latek w obecności matki wyjaśnił, że tabletki ecstasy znalazł na ulicy w rodzinnym Gostyninie i nie wiedział, że są to narkotyki. Natomiast jego starszy kolega przyznał się, że zakupił amfetaminę na własny użytek od nieznanego mu mężczyzny w Gostyninie – potwierdził też zażycie części narkotyku.

20-latkowi przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających – czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat. Sprawą 16-latka "zajmie się" Sąd Rodzinny i Nieletnich.
Powrót na górę strony