Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali 3 obrazy i zatrzymali 65-letniego pasera

Pod koniec marca 2016 r. doszło do kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań w Krakowie. Sprawcy zrabowali 3 cenne obrazy. Wszystkie datowane na lata 1601-1800 r. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz krakowskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie zaginione dzieła

Informacja o skradzionych dziełach natychmiast trafiła do „Krajowego wykazu zabytków skradzionych lub wywiezionych za granicę niezgodnie z prawem”. Wykaz ten zawiera dane o kradzieżach muzealnych powstałych po roku 1970, a wraz z powstaniem w 1992 roku pierwszej elektronicznej wersji bazy danych, dokumentuje również straty poniesione przez m.in. kolekcjonerów prywatnych. Każda z tych prac wyceniona została przez pokrzywdzonego na 20 tys. zł.

W toku czynności wykrywczych prowadzonych przez Wydział Dochodzeniowo – Śledczy KMP w Krakowie oraz Wydział do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Krakowie CBŚP uzyskano informacje, z których wynikało, że obrazy mogą być w posiadaniu  65-letniego mężczyzny – mieszkańca Krakowa.

19 kwietnia br.  w godzinach południowych na ulicy Szerokiej policjanci zatrzymali mężczyznę, który przy sobie posiadał poszukiwane obrazy. Sprawca usłyszał już zarzuty paserstwa za co grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanego 65-latka prokuratura objęła dozorem policyjnym. Śledczy ustalają, w jaki sposób podejrzany wszedł w posiadanie skradzionych dzieł sztuki.

KWP w Krakowie / mg

  • Policjanci odzyskali 3 obrazy i zatrzymali 65-letniego pasera
  • Policjanci odzyskali 3 obrazy i zatrzymali 65-letniego pasera
  • Policjanci odzyskali 3 obrazy i zatrzymali 65-letniego pasera
  • Policjanci odzyskali 3 obrazy i zatrzymali 65-letniego pasera

Film Policjanci odzyskali 3 obrazy i zatrzymali 65-letniego pasera

Opis filmu: Policjanci odzyskali 3 obrazy i zatrzymali 65-letniego pasera

Pobierz plik Policjanci odzyskali 3 obrazy i zatrzymali 65-letniego pasera (format mp4 - rozmiar 9.5 MB)

Powrót na górę strony