Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc przyszła w porę

Data publikacji 24.04.2017

Właściwa reakcja mieszkańca Lublina oraz szybkie działanie lubelskich, lubuskich i poznańskich policjantów najprawdopodobniej uchroniły młodego mężczyznę od targnięcia się na własne życie. Mężczyzna wysłał pod przypadkowy numer telefonu wiadomość z treścią zamiaru odebrania sobie życia. Zaniepokojony smsem lublinianin poinformował lubelskich funkcjonariuszy. Nadawca wiadomości został szybko ustalony, a następnie namierzony przez mundurowych. Z uwagi na posiadane okaleczenia, mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna.

Wczoraj po godz. 23 policjanci z VII komisariatu otrzymali zgłoszenie od mieszkańca miasta, który prosił o podjęcie pilnej interwencji. 28-letni mężczyzna poinformował o otrzymanym przed chwilą smsie, pochodzącym od nieznanej osoby. Z otrzymanej treści wynikało, że nadawca ma zamiar popełnić samobójstwo i - jak przekazał - to nie są żarty i nikt mu już nie pomoże.

Zaniepokojony otrzymaną wiadomością lublinianin postanowił jak najszybciej skontaktować się z Policją. Funkcjonariusze z VII komisariatu przystąpili do działania. Do ustalenia właściciela numeru telefonu i jego miejsca zamieszkania zaangażowani zostali także policjanci z KWP w Lublinie.

Okazało się, że nadawca tej wiadomości to mieszkaniec woj. lubuskiego. Lubelscy policjanci nie tracili czasu. Skontaktowali się z tamtymi funkcjonariuszami, by ci jak najszybciej odnaleźli mężczyznę, któremu może zagrażać niebezpieczeństwo. Jak się okazało, pod wskazanym adresem mundurowi go jednak nie zastali. Jak ustalili w rozmowie z rodziną, mężczyzna obecnie przebywa na terenie woj. wielkopolskiego.

Skierowani do działań policjanci z KPP w Wolsztynie odnaleźli nadawcę smsa. Okazał się nim 21-letni mężczyzna. Policjanci wezwali do niego pomoc medyczną, z uwagi na posiadane przez niego okaleczenia na ciele.

(KWP w Lublinie / ig)

Powrót na górę strony