Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany włamywacz

Data publikacji 27.01.2008

Na widok policyjnego radiowozu mężczyzna odrzucił łom oraz młotek i rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali włamywacza, którym okazał się 17-letni mieszkaniec Dęblina. Sprawca przyznał się także do dwóch innych kradzieży z włamaniem, w których straty oszacowane zostały na kwotę 6000 zł.

Dzisiejszej nocy do dyżurnego policji w Dęblinie zadzwonił telefon. Anonimowy rozmówca przekazał informację, że przed kilkoma minutami w okolicach sklepów przy ul. Wiślanej słyszał brzęk tłuczonego szkła. Wkrótce po zgłoszeniu oficer dyżurny wysłał pod wskazany adres patrol.

Kiedy policjanci zjawili się na miejscu zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok odrzucił łom oraz młotek i rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 17-letni mieszkaniec Dęblina, dobrze znany miejscowym policjantom.

Jak ustalili funkcjonariusze 17-latek zdołał wyłamać kratę zabezpieczającą okno w jednym ze sklepów. Następnie wybił szybę ze środka zabierając papierosy.

17-latek przyznał się do włamania. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że jest on sprawcą także dwóch innych włamań: do sklepu spożywczego oraz niezamieszkałego domu, a także kradzieży portfela.

Część skradzionego mienia odzyskano. Za kradzież włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony