Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napastnicy szybko ustaleni i zatrzymani

Data publikacji 25.04.2017

Zielonogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności pobicia ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w jednym z lokali w centrum miasta. Do sprawy zatrzymani zostali trzej mężczyźni – dwaj z nich usłyszeli zarzuty, a jednego przesłuchano w charakterze świadka. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze.

W minioną niedzielę, 23.04.br., po godzinie 2 w nocy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze został powiadomiony o zajściu, do którego miało dojść w jednym z pubów w centrum miasta. Na miejsce został skierowany patrol policji. Ze wstępnych ustaleń na miejscu wynikało, że w pubie doszło do awantury, a następnie do rękoczynów pomiędzy kilkoma mężczyznami przebywającymi w lokalu. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 46-letni mężczyzna, mieszkaniec Zielonej Góry, natomiast napastnicy uciekli po zdarzeniu w nieznanym kierunku. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo - śledcza wraz z prokuratorem i przeprowadzone zostały oględziny. Policjanci przesłuchali świadków zdarzenia i zabezpieczyli monitoring, a także natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Wstępnie zdarzenie zakwalifikowano jako pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Zwłoki decyzją prokuratora zostały zabezpieczone do sekcji.

Zielonogórscy policjanci pracowali nieprzerwanie nad sprawą od chwili zgłoszenia do późnych godzin wieczornych. Wspierali ich funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., w tym policjanci z grupy antyterrorystycznej. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, policjanci w ciągu kilku godzin, ustalili i zatrzymali do sprawy trzy osoby. Ostatniego z mężczyzn, dzięki doskonałemu rozpoznaniu terenu, namierzyli przed godz. 20 dzielnicowi. Zatrzymani to zielonogórzanie w wieku 21 – 28 lat. Na podstawie przeprowadzonej analizy zapisów monitoringu oraz zeznań świadków ustalono wstępnie przebieg i okoliczności zdarzenia w lokalu. Ustalenia te pozwoliły na przyjęcie, że jeden trzech z zatrzymanych mężczyzn nie brał udziału w pobiciu pokrzywdzonego i w związku z tym występować będzie w sprawie w charakterze świadka.

Dwóm pozostałym z zatrzymanych mężczyzn prokurator w dniu dzisiejszym przedstawi zarzuty. Jednemu z nich: spowodowanie ciężkiego uszczerbku, wynikiem którego był zgon pokrzywdzonego (art. 156§3 kk) oraz udział w bójce w której naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia  (art. 158§1kk), drugiemu: udział w bójce, w której naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia (art. 158§1kk). Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze wystąpi do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • zatrzymany w policyjnej celi
  • zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • zatrzymany prowadzony przez policjantów

Film Napastnicy szybko ustaleni i zatrzymani

Pobierz plik Napastnicy szybko ustaleni i zatrzymani (format mp4 - rozmiar 15.38 MB)

Powrót na górę strony