Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groźny przestępca zatrzymany

Data publikacji 23.03.2006

Z policyjnej top listy poszukiwanych wypadło kolejne nazwisko. Dawid O. został zatrzymany w niemieckim mieście Karlsruhe. Schwytany przestępca działał w jednej z najbardziej niebezpiecznych zorganizowanych grup przestępczych na terenie województwa świętokrzyskiego. Ma na swoim koncie m.in. przemyt narkotyków i pobicia, jest także podejrzany o udział w zabójstwie.

Groźny przestępca zatrzymanyPoszukiwany 30 – letni kielczanin, którego nazwisko figurowało do wtorku na liście najbardziej poszukiwanych polskich przestępców został aresztowany w niemieckim mieście Karlsruhe.

Schwytany przestępca działał w jednej z najbardziej niebezpiecznych zorganizowanych grup przestępczych na terenie województwa świętokrzyskiego. Ma na swoim koncie wiele czynów zabronionych począwszy od przemytu narkotyków, kradzieży aut i pobić, skończywszy na podejrzeniu o udział w zabójstwie.

Ukrywał się od stycznia 2005 roku, być może przez cały czas na terytorium Niemiec. Był on poszukiwany od listopada 2005 roku tzw. europejskim nakazem aresztowania. Policjanci z grupy poszukiwań celowych KWP Kielce precyzyjnie ustalili gdzie ukrywał się przestępca. Informacje tą przekazali policji niemieckiej. We wtorek przestępca został zatrzymany.

W jego sprawie została uruchomiona procedura ekstradycyjna i w niedługim czasie stanie on przed polskim wymiarem sprawiedliwości. 21 marca był przesłuchiwany przez policję niemiecką, następnego dnia doprowadzono go do Sądu Okręgowego w Karlsruhe , który zadecyduje co do możliwości zastosowania przyspieszonego trybu ekstradycyjnego.

Powrót na górę strony