Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sukces Justyny Kozdryk i złoty medal!

Data publikacji 26.04.2017

Złoty medal w wyciskaniu sztangi leżąc zdobyła w miniony weekend w Teksasie reprezentantka Polski – Justyna Kozdryk, a na co dzień pracownica cywilna Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Gratulujemy!

Mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc odbyły się w w Killeen w stanie Teksas. Sportsmenka z Jasieńca startowała w kategorii wagowej do 47 kilogramów. Zajęła pierwsze miejsce pokonując zawodniczkę z Mongolii. Dla pracownicy grójeckiej komendy był to już dziewiąty złoty medal w historii jej startów w mistrzostwach świata, jest także dziesięciokrotną mistrzynią i rekordzistką Europy.

W 2016 Justyna Kozdryk wywalczyła pierwsze miejsce w Pucharze Świata w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych, który odbył się w Dubaju. W 2015 w Egerze na Węgrzech nasza koleżanka już w pierwszym dniu zawodów zdobyła złoty medal w kategorii wagowej do 45 kg. Pokonała m.in. mistrzynię świata w podnoszeniu ciężarów. W kategorii „open” Justyna Kozdryk zajęła drugie miejsce z wynikiem 93 kg. Przegrała tylko z reprezentantką Chin. W Pilźnie mistrzostwach, startująca w kategorii wagowej 47 kilogramów Justyna Kozdryk wycisnęła sztangę ważącą 117 kg.

Justyna Kozdryk, na co dzień reprezentantka Kraski Jasieniec i Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start”, pracuje jako pracownik cywilny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności surdopedagogika.

Swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku. Wtedy to, po raz pierwszy, za namową swojej starszej siostry, trafiła do profesjonalnej siłowni klubu sportowego. Tam też jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec. Tak rozpoczęła się jej sportowa kariera w wyciskaniu sztangi. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i świata, a także srebrną medalistką paraolimpiady w Pekinie.

Justyna Kozdryk dzięki swojej popularności i osiągnięciom promuje wśród młodzieży zdrowy tryb życia oraz integrację młodzieży z niepełnosprawnością. Tak było podczas marcowego spotkania, które zorganizowali pracownicy grójeckiego gimnazjum. Żywiołowa, radosna i ciągle uśmiechnięta mistrzyni rozmawiała z młodymi ludźmi na temat zdrowego trybu życia i bezpieczeństwa oraz scharakteryzowała swoją życiową pasję związaną ze sportem. Ponadto omówiła trudny temat łączenia sportu pełnosprawnych z niepełnosprawnością i integracją wśród młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli również dzielnicowi z grójeckiej komendy w ramach działań "Dzielnicowy bliżej nas".

(KWP zs. w Radomiu / ig)

  • Justyna Kozdryk podczas wyciskania sztangi leżąc
  • Justyna Kozdryk podczas wyciskania sztangi leżąc
  • Justyna Kozdryk podczas wyciskania sztangi leżąc
Powrót na górę strony